Két szoláriumstúdió tarifája közt akár kétszeres különbség is lehet, ami nem véletlen. Mitől függ a barnulás ára, milyen extrákat nyújtanak a szalonok?
A szolárium-használat ára
alapvetően
a gép által nyújtott szolgáltatásoktól függ, legyen szó akár a berendezés teljesítményéről, minőségéről, komfortfokozatáról vagy barnítóerejéről. Sokat nyom a latban az üzlet jellege is: kisebb, régebbi üzletben nyilván olcsóbban barnulhatunk, mint egy professzionális szoláriumszalonban, ahol viszont jobb a kiszolgálás. Ilyen helyeken általában biztosítanak védőfóliát is, tanácsadás mellett pedig
speciális krémeket is tartanak.
Ismét másik kategóriába tartoznak a plázák szalonjai, ezek a szolgáltatás árába az üzlethelyiség magasabb bérleti díját is belekalkulálják.
Benne van az árban
Tízpercnyi szolárium-használat helytől függően 600−1200 forint, függetlenül attól, hogy álló- vagy fekvőszoláriumról van-e szó. Olcsóbb stúdiókban általában „fapados” gépek vannak, és a kiszolgáló személyzet sem kizárólag a vendégekkel foglalkozik-sokszor egyszerűen csak a kezünkbe nyomnak egy zsetont. A drágább üzletek általában többletszolgáltatást is nyújtanak, éjjel-nappal nyitva tartanak, esetleg frekventált helyen működnek. Az átlagosnál jóval drágább szalonoktól elvárható, hogy áraikban benne foglaltassék a szoláriumkrémek használata is.
|
Alapvető elvárás a kikészített törülköző |
Legyen a hely olcsó vagy drága, a
fekvőfelület megfelelő tisztítása mindenütt a szolgáltatáshoz tartozik. Szintén evidens, hogy a vendégnek
törölköző is rendelkezésére álljon.
Szemüveggel, szakszerű kiszolgálással, speciális krémekkel már nem mindenhol találkozunk, ezeket az üzlettulajdonosok sokszor „megspórolják”. Figyelni kell arra is, hogy a
fekvőfelületet védő fólia költsége benne van-e az árban. Ahol ezért külön fizetni kell, ott általában ötven-száz forintot kérnek el a fölrakásért. Szintén nincsenek mindenütt olyan gépek, amelyek
aroma-befecskendezést és
vízpermetet is biztosítanak. Ez alapvetően nem gond, feltéve, hogy a szolgáltatás az olcsóbb kategóriába tartozik. Az viszont probléma, ha a gép plexije repedt. Egy jó szalon ismérve tehát a tisztaság, az illedelmes fogadtatás és szakszerű tanácsadás.
Új vagy használt? A szalonokban találunk régebbi, gyakran már tizenéves gépeket, és modernebb berendezéseket egyaránt. Utóbbiak már küllemre is különböznek elődeiktől: külsejük formatervezett, plexi fekvőfelületük általában követi testünk vonalát. A drágább gépek általában nagyon kényelmesek, jól el lehet bennük terpeszkedni. Utóbbi nem csak kényelmi szempont, hiszen
ha egy szolárium túl szűk, a karok és lábak leárnyékolják a test oldalsó részeit, és lábak közötti területet. „Ezek a szempontok erőteljesen tükröződnek az árban, hiszen míg a régebbi, használt gépek nagyjából egymillió forintba kerülnek, addig a legkisebb, legolcsóbb új berendezések kétmillió forintot kóstálnak.
|
Az optimális barnulás érdekében a szolárium legyen tágas, kényelmes |
Átlagos, új berendezéseket három-négymillió forintért lehet beszerezni, a valóban korszerű gépekért pedig akár nyolcmillió forintot is elkérhetnek a gyártók” − tudtuk meg Kopsa Imrétől, a szoláriumgépeket forgalmazó E-Sun ügyvezetőjétől.
Mitől lehet költségesebb a szolárium? - ezt vizsgáljuk a következő oldalon!
Szóljon hozzá: